چگونه در ۳۰ سالگی میلیاردر شویم؟ یک جوان ثروتمند راههای ثروتمند شدن را معرفی کرد

برایان کودرنا یک میلیاردر کارآفرین و مدیر عامل یک شرکت خدمات مالی در نیوجرسی است. او نویسنده کتابهای پرفروشی در زمینه روانشناسی و مدیریت ثروت است.
برایان در مصاحبه اخیرش با یک رادیو محلی چند راه مفید برای کسب ثروت در جوانی معرفی می کند.
روشهای زیر مهم ترین راههایی است که کودرنا به جوانها پیشنهاد می کند:

به سرعت فارق التحصیل شوید
برایان‌می گوید: من در سال ۲۰۰۵ وارد کالج شدم و با اینکه می توانستم مدت تحصیلم را بیشتر طول دهم، پس از ۴ سال با مدرک لیسانس تجارت و اقتصاد از کالج خارج شدم. به محض خروج از کالج و در طول سه روز در زمینه بیمه وارد بازار کار گشتم. من فکر می کنم که این گامی بلند و امیدوارکننده در زمینه تجارت بود و به من اعتماد به نفس کافی را داد.

یک کارآفرین باشید نه کارمند
از نظر من(کودرنا) تنها از طریق بیزینس و کارآفرینی می توان به پول زیاد رسید. در طول مدت دو سال پس از فارغ التحصیل شدن، من از طریق کار شبانه روزی و خلاقیت در زمینه جذب متقاضی بیمه و دریافت کمیسیون های بالا توانستم به کسب و کارم رونق بدهم.

زود مستقل از پدر و مادر خود نشوید
هزینه های مستقل شدن، اجاره منزل، هزینه کالج و خوراک و پوشاک بسیار بسیار زیاد است.اگر شما با پدر و مادر خود زندگی کنید این هزینه ها به مراتب کمتر می شود.

کمتر خرج کنید و پول خود را حفظ کنید
من در شش ماه اولی که وارد بازار کار شدم، هیچ خرج اضافه ای نکردم و تمام درامد خود را در بانک گذاشتم. این به من اجازه داد تا هر ماه کارت اعتباری خود را صفر کنم و بیشتر از سقف مجازخرج نکنم.

با ورود به سن ۲۴ سالگی، درآمدی به مراتب بیشتر از همسالانم داشتم. من پولم را در همان زمینه هایی که به مشتریانم یاد می دادم سرمایه گذاری کردم و هر ماه پول و درآمدم بیشتر می شد.

حتما خود را بیمه کنید
فراموش نکنید که درآمد شما یک موتور قدرتمند است که هر برنامه مالی را اجرا می کند. به همین دلیل من حداکثر مبلغ خود را صرف انواع بیمه های سلامت کردم. این عمل اعتماد به نفس و قدرت عمل مرا بیشتر کرد.

تا می توانید املاک بخرید/ پولهای خود را تبدیل به سرمایه کنید
من اولین خانه خود را با سرمایه ای که در اختیار داشتم و با کمک یک وام مسکن متعارف در سن ۲۵ سالگی خریدم. چنین عملی یک گام بزرگ و ترسناک در زندگی من بود، اما مانند هر چیز دیگر در زندگی، این تصمیم مرا به سمت جلو پیش برد.

منبع: CNBC

نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

تبلیغات

تبلیغات